•  

        Wstęp

        Szkoła Podstawowa im. Jana Brodeckiego w Polesiu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej sppolesie.edupage.org zgodnie z Ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych oraz Decyzją wykonawczą Komisji (UE) 2018/1523 z dnia 11 października 2018r. ustanawiającą wzór oświadczenia w sprawie dostępności zgodnie z dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/2102 w sprawie dostępności stron internetowych i mobilnych aplikacji organów sektora publicznego.

         

        Status pod względem zgodności z ustawą

        Niniejsze oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Szkoły Podstawowej im. Jana Brodeckiego w Polesiu sppolesie.edupage.org. Zgodnie z wytycznymi dla dostępności treści internetowych w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych strona internetowa jest częściowo zgodna pod względem treści na niej zawartej, dostosowana jest dla osób słabowidzących oraz dopasowuje się do urządzeń mobilnych.

         

        Data publikacji strony internetowej: 30.11.2018

        Data ostatniej dużej aktualizacji: 09.04.2021

         

        Skróty klawiaturowe

        Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

         

        Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej
        Oświadczenie sporządzono dnia: 09.04.2021
        Oświadczenie sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez Szkołę Podstawową im. Jana Boredeckiego w Polesiu

         

        Informacje zwrotne i dane kontaktowe

        W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą odpowiedzialną jest Ewa Goszczycka, adres poczty elektronicznej: zspolesie@wp.pl. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

         Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.

        Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

        W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.

         

        Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.

         

         

        Raport o stanie zapewniania dostępności podmiotu publicznego

        Raport.pdf

         

         

        Dostępność architektoniczna

        1. Na terenie przy budynku szkoły znajduje się parking wewnętrzny, dostępny w godzinach pracy szkoły, na którym wydzielone jest miejsce postojowe dla osób niepełnosprawnych oznaczone znakiem pionowym informującym o miejscu postojowym dla osób niepełnosprawnych. 
         

        2. Do budynku szkoły prowadzą trzy wejścia oraz oddzielne wejście bezpośrednio do oddziałów przedszkolnych. Przy żadnym z wejść nie ma domofonu.

         a) wejście główne jest ogólnodostępne w godzinach pracy szkoły. Do wejścia prowadzą schodki, przy których znajduje się podjazd dla osób niepełnosprawnych zabezpieczony poręczą. Wejście jest dobrze widoczne.

         b) wejście z tyłu szkoły od strony parkingu. Do wejścia prowadzą schodki, przy których znajduję się podjazd dla osób niepełnosprawnych. Wejście otwarte dla wszystkich o godzinie 8:00 i 14:00. Między tymi godzinami zamknięte w celu bezpieczeństwa uczniów. 

        c) wejście znajdujące się przy hali sportowej. Dostępne tylko po wcześniejszym uzgodnieniu z Dyrektorem szkoły.

        d) wejście do oddziałów przedszkolnych, znajduje się w szczycie budynku. Do wejścia prowadzą schodki. Wejście nie jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

        3. W budynku szkoły znajdują się cztery klatki schodowe, które składają się ze schodów łamanych, przy każdych schodach zamontowane są poręcze, powierzchnia schodów zabezpiecza przed poślizgnięciem.  Nie są przystosowane dla osób niepełnosprawnych. W budynku szkoły nie ma windy.
         

        4. Pomieszczenia w budynku opisane są w sposób klarowny, mają również oznaczenie cyfrowe oraz symboliczne. W budynku nie ma sali konferencyjnej/auli. Pomieszczenia mają sporą powierzchnię, korytarze są proste i przestronne. Osoba niepełnosprawna bez problemu może poruszać się po parterze budynku.  Toalety nie są przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Szkoła nie jest wyposażona w pętlę indukcyjną.

        5. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Brailla, nie ma oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób słabowidzących. Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza migowego.