• Dzień Pluszowego Misia

          • 25 listopada, jak co roku dzieci z oddziałow przedszkolnych uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Dla dzieci przygotowano zabawy ruchowe, plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek oraz misiowe tańce. Na koniec dnia dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.

          • Dzień kredki w przedszkolu

          •             20 listopada 2020r. przedszkolaki świętowały „Dzień Kredki”. Na początku dzieci dyskutowały, do czego służą kredki i po co są im potrzebne. Następnie wysłuchały opowiadania A. Galicy "Bajka o żółtej kredce", oraz omówiły jego treść. Dzieci bawiły się w zabawy "Stań przy kredce w odpowiednim kolorze”, „Urodziny kredki”, oraz  zabawy z elementami grafomotoryki "Niewidzialny obrazek". Segregowały kredki według ich wielkości, śpiewały piosenkę „Kolorowe kredki”. Dzieci pokolorowały „Kredkę” wybranymi przez siebie kolorami. Na koniec dnia przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy.

                        W „Dzień Kredki” zostały również rozdane dzieciom nagrody w związku z rozstrzygnięciem przedszkolnego konkursu pt. „Jesienne drzewo”.

          • Dzień tolerancji

          • 16 listopada 2020r. dzieci w zerówce obchodziły Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Pani pedagog rozmawiała z przedszkolakami na temat pozytywnych i negatywnych postaw oraz uczuć. Dzieci wysłuchały wiersz pt.”Tolerancja” Małgorzaty Wiśniewskiej Koszela. Poznały trudne pojęcia charakteryzujące tolerancję – przyjaźń, zgoda i wyrozumiałość. Promocja tolerancji miała na celu kształtowanie u dzieci prawidłowych postaw społecznych, poszanowania cudzej godności i uwrażliwienia na uczucia innych.

          • ,,Być jak Ignacy”

          •  Szkoła Podstawowa im. Jana Brodeckiego w Polesiu   w roku szkolnym 2020/2021 ponownie bierze udział w programie edukacyjnym ,,Być jak Ignacy” organizowanym przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

            Patronem honorowym konkursu jest Minister Edukacji Narodowej.

            W roku ubiegłym Szkoła Podstawowa im. Jana Brodeckiego w Polesiu – obecna klasa V -   była nominowane do nagrody województwa mazowieckiego o tytuł Naukowej Szkoły Ignacego oraz dwa razy brała udział w głosowaniu na nagrodę publiczności za III i IV etap konkursu. Pomimo, że jednak nie zostaliśmy nagrodzeni, ale bardzo się cieszymy, że zostaliśmy zauważeni - w programie uczestniczyło 1500 szkół z całego kraju.

            W tym roku akcja startuje pod hasłem „Nauka to przyszłość”.

            Tym razem uczniowie klasy VII w ramach kola naukowego ,,EKO_BADACZE” będą zdobywać wiedzę w czterech dziedzinach: energia, ekologia, transport, technologie przyszłości.

            Poznają także czterech  naukowców:

            • Józefa Rotblata
            • Władysława Szafera
            • Ernesta Malinowskiego
            • Stefana Banacha.

            Celem obecnej edycji programu jest promowanie zdobywania wiedzy wśród uczniów poprzez doświadczanie oraz popularyzacja osiągnięć wielkich polskich naukowców i wynalazców.

            Konkurs składa się z czterech niezależnych etapów połączonych ze sobą wspólną fabułą.

            Konkurs podzielony jest na następujące etapy:

            - I etap - dotyczy rodzajów i źródeł energii oraz energii odnawialnej,

            - II etap - dotyczy ekologii i zmian klimatu,

            - III etap - dotyczy transportu i miast przyszłości

            - IV etap - dotyczy technologii cyfrowych, Internetu i programowania.