• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

          • W dniu 29 września /środa/ obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dzień ten został ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Jego celem jest promocja lektury i głośnego czytania.

                        Najważniejszymi odbiorcami tej akcji są dzieci i młodzież, ponieważ czytanie na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo oraz pobudza wyobraźnię.

            Do akcji Głośnego Czytania przyłączyła się klasa 1 z wychowawcą, klasa 2, 3 i 4 z panią pedagog oraz nauczycielem wspomagającym z klasy 7 i  klasa 6 wraz z nauczycielem bibliotekarzem.

            W bibliotece szkolnej uczniowie głośno czytali dowolnie wybraną przez siebie literaturę dziecięcą i młodzieżową. Dzieciom z klasy 1 przeczytano przez panią wychowawczynię  znane i lubiane wiersze Jana Brzechwy.

            Po głośnym czytaniu beletrystyki dziecięcej uczniowie wykonali w świetlicy szkolnej prace plastyczne dotyczące czytania książek

          • „Światowy Dzień Jabłka”

          • 28 września obchodzimy „Światowy Dzień Jabłka”. Jednak w Polsce śmiało możemy powiedzieć, że „Dzień Jabłka” jest co dzień, biorąc pod uwagę fakt, że jesteśmy największym producentem tych owoców w Europie i trzecim na świecie. Jabłko to najpopularniejszy owoc, który jest bogaty w witaminy i wartości odżywcze. Uczniowie klas I-III 28 września świętowali DZIEŃ JABŁKA. Zajęcia rozpoczęli od pogadanki na temat witaminek, które kryją w sobie nasze rodzime owoce. Była to też, okazja, aby przypomnieć, że jedzenie warzyw i owoców jest podstawą, aby zapewnić sobie zdrowie, witalność i zminimalizować ryzyko wielu chorób. Uczniowie tego dnia opisywali również jabłko, jego wygląd, zapach i smak. Były też: wiersze, zagadki, quizy i hasła zachęcające do jedzenia jabłek. Ponadto Uczniowie wykonali jabłko w różnych technikach plastycznych oraz sałatkę jabłkową. Na koniec była też fotobudka, dzięki której każdy z nas mógł stać się robaczkiem w jabłku.
            Pamiętajmy:
            „Jedno jabłko dzienne trzyma lekarza z daleka ode mnie!” ;)

          • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

          • Dnia 24.09.2021 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Głosowanie nadzorowała Komisja Wyborcza w nastepującym składzie:

            Przewodnicząca: Justyna Jasińska

            Członkowie:Maja Jędrzejewska, Maja Woszczyńska, Jakub Goszczycki, Jakub Oździński.

            W głosowaniu wzięli udział uczniowie klas IV-Vlll, rada pedagogiczna oraz pracownicy szkoły.

            Zgodnie z regulaminem wybrano Radę Samorządu Uczniowskiego w składzie:

            Sławiński Artur, kl. VIII - Przewodniczący

            Piotrowska Anna, kl. VII - Zastępca  

            Osiecka Amelia, kl. VII - Skarbnik

            Zwycięzcom gratulujemy i życzymy realizacji wszystkich planów.

          • Wycieczka do Centrum Afrykańskiego w Sobanicach

          • 14 września 2021 r. i 21 września 2021 r., odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym wycieczka do Centrum Afrykańskiego w Sobanicach. Wzięły w niej udział dzieci z Oddziału „O” i uczniowie z klas I-VIII. Celem naszej wyprawy było zapoznanie uczniów z codziennym życiem Afrykanów ich kulturą i sztuką, a także poznanie różnych dziedzin ich życia.  Atrakcji nie brakowało zarówno dla starszych, jak i najmłodszych uczestników wyjazdu. Uczniowie podczas tej wycieczki próbowali swoich sił w strzelaniu z łuku, noszeniu koszy na głowie, a dla ciekawych tropicieli zorganizowane było poszukiwanie skarbu przy pomocy zaszyfrowanej mapy. Nasi zwiedzający zobaczyli również pierwsze Muzeum Afryki w Polsce, w którym było dużo eksponatów, masek, rzeźb i innych ciekawych przedmiotów z tamtejszych regionów. Przejażdżka ciuchcią „Mombasa Express” pozostanie na długo w pamięci naszych Uczniów. Dalsza część spotkania obejmowała wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku. Ostatnim elementem naszej wycieczki było spotkanie z Panem z Afryki, który uczył nasze dzieci śpiewać i grać na bębnach. Na zakończenie wyjazdu najmłodsi bohaterowie otrzymali dyplomy i nagrody.

          • „Światowy Dzień Emotikona”

          • Niby zwykły poniedziałek, ale upłynął nam pod znakiem buziek, bo to właśnie 20 września uczniowie klas młodszych naszej szkoły wraz ze swoimi wychowawcami obchodzili Dzień Emotikona. W dzisiejszych czasach emotikony stanowią popularny element wiadomości tekstowych i pełnią znaczącą funkcję nośnika emocji. Emotikony to znaczki, które po raz pierwszy zostały użyte w 1982 roku. Znaczki te wyrażają nasze emocje i tworzone są za pomocą znaków interpunkcyjnych. Te żółte minki bardzo często używane są przy pisaniu wiadomości tekstowych, smsów lub w komunikatorach, bądź też na profilach społecznościowych. Uczniowie klasy I, II i III w szczególny sposób uczcili ten dzień. Na początku rozmawiali na temat najczęściej stosowanych „emotek” i poznali ich historię. Przy tej okazji poruszyli również temat emocji i sposobu radzenia sobie z tymi negatywnymi. Rozpoznawanie swoich uczuć oraz uczuć drugiego człowieka to cenna umiejętność, która dzięki zrealizowanym zajęciom została rozwinięta i mamy nadzieję, że będzie przez uczniów wykorzystywana każdego dnia. Święto Emotikona stało się również dobrą okazją do przypomnienia zasad bezpieczeństwa w sieci. Z okazji tego dnia uczniowie klas I-III tworzyli własne emotikony odzwierciedlające ich obecne uczucia. Nasi Uczniowie bardzo zaangażowali się w zajęcia, a dzień upłynął w atmosferze życzliwości, radości i pozytywnej energii. Żółte buźki opanowały całą klasę.

          • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

          • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to znakomita okazja do zabawy dla wszystkich przedszkolaków. W naszym przedszkolu również obchodziliśmy to święto w poniedziałek 20 września. W tym dniu było bardzo wesoło. W sali rozbrzmiewała muzyka i wesoły gwar dzieci. Wszystkie przedszkolaki wspaniale się bawiły biorąc udział  w ulubionych turniejach sportowych i tańcząc do ulubionych piosenek. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i medale oraz wykonały pamiątkowe zdjęcia.

          • „Sprzątanie świata- Polska 2021”

          • Uczniowie naszej szkoły podejmują eko-postanowienia i eko-działania. Chcą być Eko.

            Hasłem tegorocznej akcji jest ,,MYŚLĘ, WIĘC NIE ŚMIECĘ"

            W Akcji Sprzątania świata nie chodzi głównie o sprzątanie.

            Chodzi o to, żeby zamanifestować, że nie wolno śmiecić w naturze.

            Bądźmy eko!

            Zmieńmy swoje nawyki!

            Nie zaśmiecajmy otoczenia!

            Dbajmy o naszą planetę!

             Naprawdę, wystarczy wprowadzić kilka prostych zmian w codziennych czynnościach! 

             

            W raportach z ubiegłorocznej Akcji zgłoszonych zostało ponad 600 dzikich wysypisk! Zarówno zespoły fundacyjne, jak i wolontariusze w całej Polsce zebrali również na plażach, w lasach i w parkach tony odpadów. Wśród zebranych śmieci znalazły się szklane i plastikowe butelki po napojach czy opakowania z tworzyw sztucznych po jedzeniu. Wszystko w ogromnych ilościach! To dowód na to, że niefrasobliwie zaśmiecamy środowisko naturalne bez refleksji. Czas pandemii COVID-19 wpłynął na nasze codzienne życie. Ten czas nie pozostał, także obojętny dla natury. Miejsca, w których często szukaliśmy wytchnienia od lockdownowej rzeczywistości, były obciążone przez turystów, co dodatkowo wpłynęło na ilość śmieci w naturze.

            17 września 2021 r. Uczniowie klas I-V włączyli się do 28. Finału Akcji „Sprzątanie świata- Polska 2021”.

            #SSP2021

             

          • „Dzień Kropki w klasach I-III”

          • Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Święto to swój początek zawdzięcza książce Petera H. Reynoldsa, pt. „The dot”, w której poznajemy historię Vashti, dziewczynki, która nie wierzyła w swoje możliwości plastyczne, ale dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie. Uczniowie klas I-III „Dzień Kropki” świętowali na wiele sposobów. Tego dnia postanowili tak jak Vashti poszukać swoich talentów. Tego dnia nasze lekcje zamieniły się w pracownie rozwijające twórcze myślenie i kreatywność.

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

          • Co roku pierwszy dzień września jest wyjątkowy. Tego dnia wspominamy wydarzenia z kraju oraz rozpoczynamy rok szkolny. Na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022 zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Wielu Uczniów przybyło do szkoły z optymistycznym nastawieniem i ogromnym zapałem do pracy. Uroczystość rozpoczęła się, jak co roku, o godzinie 8.00 Mszą Świętą w kościele parafialnym. Natomiast o godzinie 9.00 rozpoczęła się akademia w szkole. Na początku głos zabrała Pani Dyrektor, która serdecznie powitała wszystkich Uczniów- w szczególności tych, którzy po raz pierwszy przyszli do szkoły. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie na Ucznia i Czytelnika Szkoły Podstawowej im. Jana Brodeckiego w Polesiu. Uroczystość ślubowania jest niezwykłym przeżyciem dla każdego pierwszaka. To dlatego 1 września 2021 r., zapadnie głęboko w pamięci pierwszoklasistów z naszej szkoły. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania. Każdy z uczniów otrzymał pamiątkowy dyplom oraz książkę. Po części oficjalnej Uczniowie udali się na spotkania z Wychowawcami.

            W nowym roku szkolnym życzymy wielu sukcesów wszystkim Uczniom, Nauczycielom i Rodzicom.