• Tym razem odwiedziny klas I-III w "Śródborskiej Manufakturze Serów"

• W czwartek 17 czerwca uczniowie klas I- III pojechali do Śródborskiej Manufaktury Serów Pani Magdaleny Lewandowskiej. Pani Magda w ciekawy sposób opowiadała o serach oraz  w jaki sposób się je wytwarza.

Dzieci wykonały dla siebie ser podpuszczkowy i ozdobiły go płatkami polnych kwiatów. Największą atrakcją było dojenie kozy Balbiny, która spokojnie stała i cierpliwie czekała aż się ją wydoi. Inną atrakcją było wypędzanie owiec i kóz na łąkę oraz głaskanie osiołków.

Obcowanie ze zwierzętami bardzo korzystnie wpłynęło na samopoczucie dzieci.

Dziękujemy pani Magdalenie za zaproszenie i miłe przyjęcie.

• Uczniowie klas I-III odwiedzili pasiekę „Pod lasem”

• W poniedziałek 14 czerwca 2021r.  uczniowie klas I-III odwiedzili pasiekę Pod lasempaństwa Rosińskich w Rzewinie. Pani Kasia w ciekawy sposób opowiadała o pszczołach i ich zwyczajach, pokazała ul i pracujące w nim pszczoły. Dzieci świetnie spisały się w roli pomocników w odsklepianiu plastrów miodu za pomocą pszczelarskiego widelca. Następnie obserwowały pracę miodarki, w której miód został odwirowany, a na końcu oczyszczony na sicie i przelany do wiadra. Pozyskany w ten sposób miód każdy  mógł spróbować. Dziękujemy pani Kasi za miłe przyjęcie i poświęcony nam czas.

• Wyjazd przedszkolaków do „Śródborskiej Manufaktury Serów”

• 10.06.2021r. dzieci z przedszkola odwiedziły serowarnie pani Lewandowskiej „Śródborska Manufaktura Serów”. Dzieci karmiły i bawiły się z owcami, kozami i osiołkami. Chętne przedszkolaki miały możliwość samodzielnego wydojenia kozy oraz degustacji koziego mleka. Podczas warsztatów dzieci poznały różne etapy pracy w serowarni i produkcji sera. Samodzielnie wykonały i udekorowały płatkami kwiatów ser, który zabrały ze sobą do domu.

• "PRZEDSZKOLAKI W PIZZERII”

• 02.06.2021r. dzieci z przedszkola odwiedziły pizzerię „ MILANO” w Baboszewie. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z wyglądem i wyposażeniem pizzerii. Przedszkolaki wzięły udział w rozmowie na temat, w jaki sposób robi się pizzę, poznały składniki używane do jej wykonania. Poznały pracę w pizzerii od kuchni, robiąc samodzielnie pizzę krok po kroku. Dzieci wybierając ulubione dodatki tworzyły własne kompozycje smakowe, po czym przyszedł czas na wspólną degustację.

• Dzień poezji

• Wielka poezja, będąc wielką i będąc poezją, nie może nie zachwycać nas, a więc zachwyca.

Witold Gombrowicz

Dzisiejszego dnia uczniowie klas 4 i 6 brali udział w Dniu Poezji. Przygotowane zostały dla nich piękne wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego – niezwykle utalentowanego artysty, który zginął w czasie Powstania Warszawskiego 4 sierpnia 1944 roku. Odszedł bardzo młodo, jednak pozostawił po sobie wybitne utwory, które czytane są przez kolejne pokolenia. Posłowie Sejmu RP ustanowili rok 2021 rokiem tegoż poety.

Uczniowie rozpoczęli ten dzień od zapoznania się z postacią Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, następnie starali się jak najpiękniej zaprezentować jego utwory. Celem Dnia Poezji było zachęcenie uczniów do jejczytania, a być może nawet tworzenia własnych wierszy.Spotkanie umilały dźwięki spokojnej muzyki klasycznej.

• Dzień Dziecka

• 1 czerwca 2021 roku obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka. W naszej szkole w tym dniu zorganizowano konkursy, gry i zabawy dla wszystkich dzieci.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych bawiły się przy ulubionych przebojach dziecięcych, brały udział w przedszkolnych podchodach. Uczestniczyły w różnych grach i zabawach ruchowych na świeżym powietrzu.

Uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami bawili się wspólnie w rytm dziecięcej muzyki. Brali udział w zabawach i grach. Razem w swoich klasach stworzyły piękne plakaty z okazji Dnia Dziecka. Chętnie fotografowały się w pomysłowo przygotowanej fotobudce.

Uczniowie klas IV – VIII ochoczo zmierzyli się w rozgrywkach sportowych, były dla nich zorganizowane gry i konkursy sportowe. Wszyscy chętnie uczestniczyli we współzawodnictwie.  Poszczególne klasy mogły również wykazać się wiedzą w konkursie „Jeden z dziesięciu”. Wszyscy świetnie sobie radzili z pytaniami, ciężko było wyłonić zwycięzców. Zabawy było co nie miara.

Rada Rodziców z okazji święta wszystkich dzieci, chcąc umilić ten dzień zorganizowała dla uczniów grill z kiełbaskami oraz lody i popcorn.

Na koniec Pani Dyrektor wręczyła nagrody uczniom, którzy w tym roku szkolnym wygrali organizowane konkursy w czasie nauki zdalnej w szkole.

• Dzień Patrona

• Z okazji Dnia Patrona Szkoły Podstawowej w Polesiu – Jana Brodeckiego /31 maja/ nauczyciel bibliotekarz wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego przygotowali w korytarzu szkolnym dekorację przed tablicą upamiętniającą Jana Brodeckiego - ku czci pamięci wspaniałego człowieka, nauczyciela i patriotę polskiego. Na tę okoliczność nauczyciel od biologii i geografii wykonał dwie prezentacje multimedialne na temat życia i działalności Jana Brodeckiego oraz społeczności szkolnej w Polesiu. Przygotowano również album z wszelkimi informacjami i zdjęciami na temat naszego Patrona Szkoły.