• DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

• Poniedziałkowy powrót uczniów z nauki zdalnej był okazją do rozruszania ich podczas szkolnych obchodów Dnia Języka Ojczystego, który przypada 21 lutego. W tym roku nasi uczniowie zmagali się z zadaniami gramatycznymi dwa dni.

Klasy 4-6 pracowały nad tą samą kartą pracy, zawierającą ciekawe zadania związane z gramatyką języka polskiego. Rozwiązywali rebusy oraz odkrywali słowa w diagramie. Jednymi z ciekawszych zadań były np. tworzenie jak największej ilości wyrazów ze słowa rzodkiewka lub układanie zdania, w którym wszystkie słowa zaczynają się na tę samą spółgłoskę. Zadania wykonali wzorowo.

Nasi siódmoklasiści i ósmoklasiści podczas poniedziałkowych lekcji języka polskiego opuścili mury klasy i walczyli z zadaniami gramatycznymi na korytarzu szkolnym. Ustawienie się w kolejności alfabetycznej według swoich imion sprawiło uczniom wiele radości, a przy okazji zintegrowało młodzież po tak długiej nauce zdalnej.

Drugiego dnia lekcja przyjęła formę stacji zadaniowych. Na uczniów czekało dziesięć stanowisk z różnorodnymi zadaniami – od ortografii, przez związki frazeologiczne, po ćwiczenia redakcyjne. Młodzież, pracując w parach, odwiedzała kolejne stacje, mierząc się z tajemnicami języka ojczystego. Ich skupione miny mówiły same za siebie. Było miło i wesoło. Kolejne nasze zmagania dopiero za rok.

Zachęcamy wszystkich uczniów do zapoznania się z naszymi gazetkami przygotowanymi z okazji tego ważnego święta, które znajdują się na górnym korytarzu (obok sali nr 6) oraz na dolnym korytarzu (obok sali nr 3). Udekorowane zostały także schody prowadzące na piętro. Na kolorowych kartach zapisane zostały  poprawne formy wyrazów i zwrotów, które bardzo często sprawiają nam trudność. Pozostało więc tylko kroczyć po nich i zapamiętywać na przyszłość…

• Walentynki

• Dnia 21 lutego 2022 r. w naszej szkole obchodziliśmy Walentynki. Samorząd Uczniowski, w tym dniu zorganizował pocztę walentynkową, za pośrednictwem której, można było przesyłać sobie słowa sympatii. Wiele kartek było wykonanych ręcznie przez nadawców, co sprawiło wiele radości obdarowanym osobom.

Każdy otrzymał słodki upominek oraz życzenia szczęścia, radości i miłości na cały długi rok.

• Zabawa karnawałowa w klasach I - III

• Karnawał to szalona, miła, pełna wrażeń, kolorów, dzięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, ponieważ dostarcza im wiele przeżyć i radości. Tak też było i u nas, w dniu 28 stycznia 2022 r. w jednej z sal lekcyjnych pojawiły się kolorowe postaci. Dzieci były przebrane za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć między innymi: królewny, biedronki, piratów, spidermenów. W sali podczas pląsów było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.