• Ostatni IV etap V edycji programu edukacyjnego Być jak Ignacy!

•

Uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej im. Jana Brodeckiego w Polesiu kolo naukowe  ,,EKO-BADACZE” realizują już ostatni IV etap konkursu programu ,,Być jak Ignacy”.

III etap programu zakończył się 31 marca.

Zadaniem konkursowym było przygotowanie projektu graficznego lub makiety pojazdu przyszłości.

IV etap konkursu trwa do 31 maja 2021 r.

Aktualnie trwają ostatnie prace do wgrania projektu na platformę.

Etap ten jest podzielony na cztery bloki tematyczne :

- Gry i filmy 3 D

- Programowanie

- Sztuczna inteligencja i roboty

- Bezpieczeństwo w sieci

Uczniowie przenieśli się do „Wirtualnego świata”.

Tworzą projekty i modele robotów.

Poznają technologię wirtualnej rzeczywistości, zagadnienia związane z robotyką i sztuczną inteligencją oraz techniki wykorzystywane w produkcji filmów.

Zapoznają się również z podstawowymi informacjami o programowaniu               i bezpieczeństwie w sieci.

Poznają sylwetkę i osiągnięcia wybitnego matematyka Stefana Banacha.

Zadaniem konkursowym jest przygotowanie projektu odpowiadający na pytanie:

• Jak nowa technologia i technologia przyszłości, może pomóc ludziom w codziennym życiu?

Ta podróż będzie ostatnią przygodą w tej edycji.

Czekamy na kolejne spotkania z wielkim naukowcem!

• Rozstrzygnięcie konkursu "Festiwal talentów"

• W dniach od 08.03.2021 r. do 29.04.2021 r.  w naszej szkole odbywał się Konkurs pt. „Festiwal talentów” dla uczniów klas I-III i IV-VIII. Dziękujemy uczniom za przedstawienie swoich pasji, gdyż odkrywanie talentów to niezwykle ciekawa przygoda. Pamiętajmy, że
            w każdym z nas drzemie jakiś ukryty talent- trzeba go tylko  w sobie odnaleźć i stale rozwijać. Uczestnicy konkursu mieli okazję do zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych, recytatorskich, tanecznych, plastycznych i sportowych. W czasie występów dzieci widoczne było ogromne zaangażowanie i doskonałe przygotowanie. W konkursie nagrodzono następujących uczniów:

Kategoria I-III:

• Miejsce I- Nadia Klonowska z klasy III
            • Miejsce II- Julia Ordak z klasy II
            • Miejsce III- Jan Chodkowski z klasy I

Kategoria IV- VIII:

• Miejsce I- Zofia Chodkowska z klasy IV
            • Miejsce II- Anna Piotrowska z klasy VI
            • Miejsce III- Justyna Jasińska z klasy VII

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom i gorąco gratulujemy wygranej!

• Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

• 8 maja 2021 roku obchodzony był Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Nasi uczniowie również doceniają pracę i zbiory biblioteki, dlatego też ochoczo przyłączają się do tego wydarzenia. Pani z biblioteki przygotowała Fotobudkę biblioteczną dla wszystkich Czytelników w celu promowania biblioteki i książek. Dzieci chętnie odwiedzają bibliotekę i wypożyczają książki. Z przyjemnością fotografowały się w Fotobudce.

• Odwiedziny strażaków !!!

• 5 maja 2021 roku naszą szkołę odwiedzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dziektarzewie. Podczas spotkania druhowie zapoznali dzieci z umundurowaniem strażaka, pokazali wóz strażacki oraz jego wyposażenie. Dzieci chętnie skorzystały z możliwości zobaczenia wozu w środku.

Największą radość uczniom sprawiło lanie wody z węża strażackiego.