• Wyjazd uczniów na wycieczkę do Płońska

          • Dnia 26 kwietnia dzieci z Oddziału "0" i klas I-III uczestniczyły w koncercie Pana Sprężynki pt. " Wielki koncert małego patrioty", który odbył się w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku. Pan Sprężynka wraz z zespołem zaprezentował autorski program z piosenkami patriotycznymi. Nie zabrakło interakcji, pozytywnego przesłania oraz skocznej muzyki upamiętniającej podniosły i uroczysty charakter nawiązujący do świąt majowych.

             Po koncercie dzieci pojechały do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku. Dzięki życzliwości Panów Strażaków uczniowie mogli z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy ze Strażakami dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Zrozumiały, że Strażak pomaga nie tylko w czasie pożarów, ale bierze udział, także w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadków drogowych. Dzieci miał również możliwość obserwacji zjazdu Strażaków do akcji po metalowej rurze. Przekonały się jak cenna jest każda minuta, sprawność i szybkie działanie. Wielką atrakcją dla wszystkich było wejście do wozu strażackiego. Strażacy przypomnieli w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną, a dzieci utrwaliły numer alarmowy-112. Z wycieczki wszyscy wrócili pełni niezapomnianych wrażeń i wspomnień. 

          • Dzień Ziemi

          • 26 kwietnia 2022 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Tego dnia odbył się apel pod hasłem "Zainwestuj w Naszą Planetę" oraz spacer do Rezerwatu w Dziektarzewie.

            Podczas przejścia wyzbieraliśmy śmieci z pobocza drogi oraz te znajdujące się w rezerwacie. Całą akcję zakończyliśmy pieczeniem kiełbasek nad ogniskiem i zabawami ruchowymi na świeżym powietrzu. Dziękujemy Przewodniczącemu Rady Gminy Baboszewo za ufundowanie kiełbasek.

            Również w tym dniu w ramach akcji "Piknik z książką 2022r." mogliśmy poczytać wybrane przez siebie pozycje. Było miło i sympatycznie.

            O bezpieczeństwo akcji zadbali strażacy z OSP Dziektarzewo.

          • Święto Chrztu Polski

          • 21 kwietnia 2022 roku w naszej szkole odbyła się lekcja otwarta pt. "Chrzest Mieszka - fakty i mity". Nauczyciel historii i WOS Tomasz Godlewski przedstawił dzieje chrztu Mieszka z okazji przypadającego 14 kwietnia Święta Chrztu Polski. Uczniowie klas IV-VIII obejrzeli prezentację i wysłuchali wykłądu, który oprócz kwestii chrztu' poruszał też problematykę początkó państwa polskiego i życie jego mieszkańców.

          • Wycieczka do Warszawy

          • 12 kwietnia 2022 roku uczniowie z klas V-VIII wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, podczas której zwiedzili Zamek Królewski (Apartament Wielki i Królewski, salę Senatorską, Pokoje prezydenckie). Poznali historię Zamku oraz zobaczyli dzieła m.in. Jana Matejki, Canaletto.

            Udali się na Stare Miasto, gdzie dowiedzieli się więcej o historii Warszawy oraz zobaczyli m.in. Kolumnę Zygmunta, Syrenkę  Warszawską, Barbakan i najwęższy budynek w Warszawie. Następnie odwiedzili Kościół Świętego Krzyża, gdzie znajduje się Serce Fryderyka Chopina. Wraz z przewodnikiem przeszli spacerkiem  pod Pałac Prezydencki, na Plac Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza oraz pod Pomnik Ofiar Katastrofy Smoleńskiej z 2010 roku. Po czym Dziedzińcem Uniwersytetu Warszawskiego udali się na Bulwary Wiślane.

            Uczniowie, choć zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrócili do domu. Wycieczka pozwoliła uczniom poznać najciekawsze zakątki naszej stolicy.

          • Konkurs Zrób-My-Nasz-Film „Historie zapisane w obrazie”

          • Uczniowie klasy VIII we współpracy z nauczycielami Aleksandrą Borzęcką i Sławomirem Kostulskim wzięli udział w V edycji  wojewódzkiego konkursu Zrób-My-Nasz-Film „Historie zapisane w obrazie”. Zgłoszony na konkurs film „Sto lat i jeszcze dłużej…” przedstawiał historię naszej szkoły na przestrzeni lat. Nawiązywał do niedawno obchodzonej 100-tnej rocznicy powstania szkoły. Zostaliśmy docenieni za wnikliwe przedstawienie historii i otrzymaliśmy dyplomy uznania.

          • Spotkanie ze Strażakami z OSP Dziektarzewo

          • W dniu dzisiejszym po raz kolejny naszą szkołę odwiedzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Dziektarzewo, którzy w ramach projektu 'Ratujemy i uczymy ratować", ćwiczyli z uczniami klas I-III jak udzielać pierwszej pomocy. Dzieci utrwalały zdobyte wcześniej umiejętności, takie jak sprawdzanie przytomności, wezwanie pomocy, a także przypomnieli sobie podstawowe działania podczas wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej z użyciem AED. Dzieciom bardzo podobały się zajęcia, dzięki którym utrwaliły swoją wiedzę i umiejętności.

          • Spektakl w Teatrze Dramatycznym w Płocku

          • 8 kwietnia uczniowie klas 7 i 8 wybrali się do Teatru Dramatycznego w Płocku na sztukę pt. Balladyna. Tragedia ta wystawiana jest z okazji ogłoszenia roku 2022 Rokiem Romantyzmu Polskiego. Uczniowie z uwagą przyglądali się uwspółcześnionej wersji utworu-stroje, muzyka, charakteryzacja, odbiegały od naszej szkolnej wizji tego dzieła. Mogliśmy dowiedzieć się, jak wiele jest w stanie zrobić człowiek, aby osiągnąć swój cel, jak kusząca jest władza i jak słabe mogą okazać się więzi międzyludzkie... Czas spędziliśmy w miłej atmosferze.

          • Laboratorium Przyszłości

          • Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
            Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

            W ramach Laboratoriów Przyszłości Szkoła Podstawowa im. Jana Brodeckiego w Polesiu otrzymała wsparcie finansowe w kwocie 30 000,00 zł.
            Wsparcie finansowe przeznaczone zostanie na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie  w życiu codziennym.
            W ramach uzyskanego dofinansowania zostało zakupione wyposażenie podstawowe w skład, którego wchodzą:

            • Drukarki 3D z akcesoriami (w tym aplikacjami, slicerami etc.)
            •  Mikrokontrolery z sensorami, wzmacniaczami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami
            • Stacje lutownicze (do mikrokontrolerów)

            Uczniowie podczas zajęć skorzystają z zestawów klocków do samodzielnej konstrukcji oraz robotów edukacyjnych.

          • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

          • 2 kwietnia, na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który ma na celu podnoszenie świadomości społecznej i propagowanie wiedzy na temat autyzmu.

             

            Nasza szkoła, również włączyła się w tym roku w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

            1 kwietnia, w geście solidarności i wsparcia osób ze spektrum autyzmu, cała nasza społeczność szkolna ubrana była w kolorze niebieskim. Tego dnia, w każdej klasie odbyła się projekcja filmu, pt.Amazing things happen” połączona z krótką rozmową przybliżającą uczniom wiedzę na temat autyzmu, a w klasach I-III i w oddziale przedszkolnym, dzieci wykonywały prace plastyczne związane z autyzmem.

            Dzieci w świetlicy szkolnej, dzień wcześniej przygotowały plakat symbolizujący obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, a w bibliotece szkolnej obejrzały film, pt. „Amazing things happen”. Na korytarzu szkolnym została również przygotowana gazetka szkolna o tej tematyce.

            Wszystkie podjęte działania, miały na celu podnoszenie świadomości naszych uczniów na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na problemy i potrzeby osób z autyzmem, tak by zrozumieć innych i pomagać sobie nawzajem.