• II etap konkursu "Być jak Ignacy"

• Uczniowie klasy VII w ramach kola naukowego ,,EKO_BADACZE” realizują II etap konkursu programu ,,Być jak Ignacy”.

Aktualnie trwają ostatnie prace do wgrania projektu na platformę.

Zadaniem konkursowym jest przygotowanie projektu ekologicznego związanego

z oszczędzaniem wody, pokazującego jakie działania podjęliśmy lub mamy zamiar podjąć, by oszczędzać wodę.

Realizując II etap projektu uczniowie poznali podstawowe informacje i słownictwo związane ze zmianami klimatu, zasobami wodnymi, gospodarką odpadami, bioróżnorodnością gatunków zagrożonych oraz globalnym ociepleniem.

W ramach pracy konkursowej nagrali spot, stworzyli gazetkę szkolną, w której umieścili informacje co możemy zrobić już dziś, żeby uratować naszą planetę.

Opracowali również kodeks – JAK BYĆ EKO?

Uczniowie zachęcają, że warto zastanowić się nad swoimi przyzwyczajeniami i pomyśleć, jak być bardziej eko.

To właśnie drobne zmiany w życiu każdego z nas mogą przyczynić się do zmian globalnych.

Każdy z nas może łagodzić skutki zmian klimatu i we własnym domu, ogrodzie czy pracy znaleźć sposób na oszczędzanie wody.

W ramach tego etapu podjęli się szereg wyzwań.

Wierzą, że poprzez edukację od najmłodszych lat i zmianę postaw, uda nam się uratować świat!

Kroki, jakie obecnie podejmiemy, wpłyną na obraz naszego świata za 10, 20 lub 50 lat.

Zmień nawyki dla planety!

• "Mała książka - wielki człowiek"

• Dn. 21.01.2021 r. /czwartek/ dzieci z kl. 1 otrzymały wyprawki czytelnicze, które zostały przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek", której strategicznym celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

• Kochani, dziś okazja rzadka.

Mamy Dzień Babci oraz Dziadka.

Jak wiecie jest ich razem czworo,

co można sprawdzić, gdy się zbiorą.

Wciąż mówią wtedy o tych latach,

gdy jeszcze dzieckiem był mój tata.

A nasza mama bez swych lalek

do łóżka iść nie chciała wcale.

A teraz, jak ten czas wciąż leci!

Cieszą się z dzieci swoich dzieci.

I myślą widząc ich gromadkę,

że miło babcią być i dziadkiem.

Więc dziś spróbujcie zapamiętać.

Czym są dla dziadków ich wnuczęta?

I pięknej szansy nie przegapcie:

kochajcie dziadków swych i babcie.

Najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich babci i dziadków składają uczniowie Szkoły Podstawowej w Polesiu.