• Bal Andrzejkowy 2022

• 29 listopada 2022 roku w naszej szkole odbył się bal andrzejkowy. Tego dnia uczniowie przybyli w kolorowych strojach. Bal rozpoczął się od tradycyjnego poloneza. Uczniowie chętnie bawili się przy muzyce. Na dzieci czekał również poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców. Andrzejki przebiegły w miłej i ciepłej atmosferze.

• Dzień Pluszowego Misia

• W dniu 25 listopada 2022roku dzieci z przedszkola i klas I-III świętowały Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło tego dnia do szkoły ze swoim  misiem. Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, różowe, białe itp. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe. W tym wesołym dniu na dzieci czekały atrakcje, które przygotowała dla nich pani Anetka zapraszając wszystkich do wspólnej zabawy. Dzieci razem ze swoimi misiami brały udział w zabawach tanecznych i wielu konkurencjach. W tym dniu dzieci poznały historię powstania święta misia, oglądały o nim bajki, malowały obrazki.

Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole był pełen uśmiechu i świetnej zabawy.

• Wycieczka do Muzeum Mazowieckiego w Płocku

• 22 listopad 2022 roku uczniowie klas VI – VIII uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Płocka, gdzie wzięli udział w lekcji muzealnej – „Secesja na ekspozycji” w Muzeum Mazowieckim. W jego XIX – wiecznych wnętrzach zobaczyli secesyjne meble i rzemiosło artystyczne, wyroby ze srebra oraz obrazy m.in. Wyspiańskiego, Malczewskiego i Boznańskiej. Po zwiedzaniu muzeum uczniowie aktywnie spędzili czas na kręgielni w C.H. Wisła.

• Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Orzeł Ortograficzny

• 20 października dziesięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Orzeł Ortograficzny. Trzy uczennice znalazły się wśród laureatów:

Maja Woszczyńska z (klasa 8) - 5 miejsce w kraju

Zofia Jackowska (klasa 5) – 9 miejsce w kraju

Anna Masiak (klasa 6) – 15 miejsce w kraju

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którzy postanowili wziąć udział w konkursie, wykazując szczególne zaangażowanie w naukę i ambicję.

• Wyprawka czytelnicza dla uczniów klasy 1

• W ramach ogólnopolskiej kampanii pod nazwą „Mała książka – wielki człowiek” prowadzonej przez Instytut Książki w poniedziałek, 21 listopada 2022r. uczniom z klasy pierwszej w bibliotece szkolnej rozdano „Wyprawki Czytelnicze”. Celem akcji  jest popularyzacja oraz promocja czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci.

• Wyjazd do MCK w Płońsku

• 18 listopada 2022r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klasy 1-3 uczestniczyły  w przedstawieniu teatralnym pt. "Szalone Bajeczki z Dziadunia Teczki" na podstawie wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima na scenie MCK w Płońsku

• Święto Niepodległości

• 9 listopada 2022 roku w naszej szkole obchodziliśmy Święto Niepodległości. Uczniowie z klasy piątej w krótkim programie artystycznym przedstawili dzieje odzyskania przez Polskę niepodległości. Następnie obejrzeliśmy film pt. "Czym jest dla mnie wolność", w którym uczniowie opowiedzieli, co dla nich oznacza wolność. Z tej okazji odbył się konkurs fotograficzny pt. "Moja Ojczyzna - Mój Dom". Konkurs polegał na zrobieniu zdjęcia, które pokazuje piękno Polski.

• 155 rocznica urodzin Marii Skłodowskiej - Curie

• Z okazji 155 rocznicy urodzin Marii Skłodowskiej-Curie oraz 111 rocznicy przyznania jej Nagrody Nobla za odkrycie polonu i radu w naszej szkole odbyła się lekcja o wielkiej uczonej.

Maria Skłodowska-Curie to wyjątkowa postać, która dzięki swojej determinacji i niezwykłym osiągnięciom trwale zapisała się na kartach historii – jedyna w dziejach dwukrotna noblistka, pierwsza kobieta, która otrzymała tytuł doktora nauk ścisłych i pierwsza kobieta profesor Sorbony.

Uczniowie z okazji obchodów rocznicy urodzin Marii Skłodowskiej  wykonali portrety, plakaty, gazetki oraz doświadczenia pozwalające zrozumieć pojęcie gęstości ciał. Uczniowie z klasy 8 również nagrali krótki film ,,Warszawa z klasą -wycieczka z Marią".

Maria Skłodowska-Curie jest inspirującą kobietą - jednostką wybitną, zasługującą na podziw i godną naśladowania.

My uczniowie staramy się naśladować Marię na przedmiotach przyrodniczych, jesteśmy ciekawi świata.