• Walentynki

          • Z okazji Walentynek Samorząd Szkolny  SP w Polesiu oraz Szkolne Koło Teatralne „Dzieciuchy” przygotowały kabaret pt. „Randka w ciemno”. Największe zainteresowanie wzbudziły charakteryzacje poszczególnych aktorów, np. długowłosa Lukrecja, w którą wcielił się Filip Łepkowski oraz Amor, którego zagrał Szymon Skręciak. Przedstawienie to miało przypomnieć widzom, że miłość to najważniejsze uczucie w naszym życiu, że powinniśmy o nie dbać i je pielęgnować.

            Na zakończenie wszystkim Walentynkom i Walentym zadedykowano utwór pt. „Serduszko puka…”, zaś przewodnicząca Samorządu Szkolnego, Wiktoria Wudarska, wręczyła pocztę walentynkową.

          • Niech żyje bal…”

          • Niech żyje bal…” to hasło naszej tegorocznej zabawy karnawałowej, która odbyła się 25 lutego w Szkole Podstawowej w Polesiu. Dla dzieci i młodzieży organizatorzy przygotowali liczne konkursy, które cieszyły się wielkim powodzeniem, np. taniec z balonem lub taniec na gazecie. W czasie trwania balu rodzice, uczniowie oraz nauczyciele mogli głosować na Królową i Króla Balu. Najwięcej głosów zebrali Artur Sławiński oraz Wiktoria Wudarska. Na zakończenie cała społeczność szkolna włączyła się do wspólnej zabawy podczas „Tańca dookoła świata”. Słodki poczęstunek przygotowała nasza niezawodna Rada Rodziców. Nagrody za udział w konkursie wręczyła pani dyrektor Ewa Goszczycka. Wyśmienita zabawa trwała do godziny 20.00.

          • Dzień Babci i Dziadka

          • 27 stycznia 2020r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Ukochane wnuki dziękowały za cierpliwość, opiekę i czas, jaki poświęcają im dziadkowie. Przedszkolaki bardzo wdzięcznie wyraziły swoje przywiązanie i szacunek Babciom i Dziadkom, prezentując program artystyczny. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz zatańczyły taniec. Dzieci  wręczyły laurki, które same przygotowały na tę okazję w przedszkolu. Następnie zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

          • Wycieczka do Warszawy

          • 21 stycznia 2020r. uczniowie klas IV – VIII udali się na wycieczkę do Warszawy. Na początek spacerowaliśmy Krakowskim Przedmieściem. Warszawa w odsłonie świątecznej oczarowała wszystkich. Następnie wprost ze Starego Rynku wkroczyliśmy w świat magii w muzeum „Świat iluzji”.

            Ale to nie wszystko, co tego dnia czekało na naszych uczniów. Na koniec udaliśmy się do Stacji Grawitacji, czyli na szaleństwo na trampolinach. Udowodniliśmy, że nauka i aktywność fizyczna są dużo zabawniejsze, niż wirtualny świat naszych telefonów.

          • Dzień Kubusia Puchatka

          • W dniu 17 stycznia 2020 w przedszkolu odbył się Dzień Kubusia Puchatka. Dzieci poznały historię misia, wzięły udział w quizie o Kubusiu Puchatku, nauczyły się piosenki o misiu, układały puzzle, domino, memory. Na zakończenie otrzymały kubusiowe ordery.

          • Pierwsze zadanie konkursowe za nami – zajęcia -  Jak wskazać winnego? – indykatory pH.

          • Uczniowie klasy 8 Szkoły Podstawowej w Polesiu przystąpili do drugiej ogólnopolskiej edycji konkursu Koloratorium. Koloratorium to projekt, którego celem jest odkrycie przed uczniami z całej Polski niezwykłego świata chemii i biologii. Produkty Śnieżki od lat są przygotowywane w oparciu o specjalistyczną wiedzę chemiczną.

            Pierwsze zadanie konkursowe za nami – zajęcia -  Jak wskazać winnego? – indykatory pH.

            Wykonywaliśmy doświadczenia w grupach dwuosobowych – obserwowaliśmy barwy wskaźników oraz na podstawie barwy papierków wskaźnikowych odczytywaliśmy wartości pH różnych substancji tj. mleko, cola, ocet, jogurt, płyn do naczyń, płyn do szyb, ogórki kiszone, mydło w płynie oraz wyciągaliśmy wnioski z przeprowadzonych doświadczeń.

            Cele zajęć zostały zrealizowane, w wyniku przeprowadzonych doświadczeń:

            • uczniowie zapoznali się z pojęciem odczynu substancji oraz indykatora pH (wskaźnika pH)
            •  poznali przykłady naturalnych i syntetycznych wskaźników pH.

            Uczniowie użyli w swoich doświadczeniach różnych wskaźników pH zarówno syntetycznych jak oranż metylowy, fenoloftaleinę oraz wskaźników naturalnych wywar z czerwonej kapusty, napar z herbaty, sok z aronii, wywar z buraków i przy ich pomocy określali odczyn roztworu.

          • Jasełka i Spotkanie Bożonarodzeniowe

          • Święta Bożego Narodzenia to czas, na który czekamy z niecierpliwością przez cały rok. Nasza szkoła tradycyjnie, jak co roku zorganizowała Jasełka. W tym roku zapoczątkowaliśmy także Spotkanie Bożonarodzeniowe całej społeczności szkolnej.

            20 grudnia 2020r. tegoroczne spotkanie rozpoczęło się Jasełkami, przygotowanymi przez uczniów naszej szkoły.  Na scenie zaroiło się od aniołów i pasterzy. Do Dzieciątka, Maryi i Józefa przybyli Trzej Królowie. 

            Po części oficjalnej uczniowie, nauczyciele oraz rodzice udali się na wspólne Spotkanie Bożonarodzeniowe, na którym spożyliśmy potrawy przygotowane przez uczniów i Radę Rodziców.

            Na koniec pojawił się także św. Mikołaj, który nie zapomniał o naszych grzecznych dzieciach i wręczył im „słodkie paczuszki”.

          • Uczymy dzieci segregować śmieci !

          • Problem generowania każdego dnia olbrzymiej ilości odpadów jest powszechnie znany. To kłopot całej współczesnej cywilizacji i naszego konsumpcyjnego stylu życia.  Nasza szkoła dba o uczenie dzieci odpowiedzialności za naszą planetę. Dlatego też ustawiliśmy kosze do segregacji śmieci, aby uczyć dzieci już od najmłodszych lat, w jaki sposób sortować śmieci.

            Segregacja śmieci zwiększa również naszą świadomość ekologiczną. Działając systematycznie w ten sposób, wyrabiają się w nas nawyki porządku i oszczędności.

          • Koło naukowe prężnie działa

          • Koło Naukowe działające w Szkole Podstawowej im. Jana Brodeckiego w Polesiu od 8 listopada rozpoczęło zajęcia w ramach programu ,,Być jak Ignacy”. Spotykaliśmy się w każdy piątek po lekcjach i zgłębialiśmy życiorys Stanisławy Adamowiczowej.

            Pierwsze zajęcia dotyczyły chorób i wielkich epidemii. Grupa dowiedziała się, czym jest choroba, co to jest pandemia i epidemia, poznała urządzenia związane z medycyną m.in. ciśnieniomierz, glukometr, stetoskop. Grupa obejrzała filmy ,,Przyczyny chorób” oraz ,,Zwalczanie chorób”.  Uczniowie odgrywali różne scenki, pokazując, do czego służą te przedmioty.

            Kolejne zajęcia poświęcone były odporności i szczepieniom. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki, karty pracy, układali scrabble, wykonywali komiks oraz gazetkę, wykorzystując materiały konkursowe oraz własne.

            Następne zajęcia były poświęcone higienie osobistej. Uczniowie odwiedzili dzieci z przedszkola, gdzie przekazali swoją wiedzę zdobytą na zajęciach. Dali dobre rady, co robić, aby dbać o własne zdrowie i o higienę. Czytali wiersze o zdrowiu i higienie, razem obejrzeli bajkę ,,Brudasek” oraz rozdali kolorowanki ,,Zdrowie i Higiena”.

            Na ostatnie zajęcia z I etapu została zaproszona pani pielęgniarka z ośrodka zdrowia, która powiedziała uczniom, co robić, żeby być zdrowym, jak dbać o higienę i jak ważne są szczepienia. Przeprowadziła fluoryzację oraz zmierzyła ciśnienie dzieciom.

          • Przedszkolaki odwiedził Pan Górnik

          • 09 grudnia 2019r. mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu Pana Górnika. Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję wzbogacić swoją wiedzę na temat jego ciężkiej i czasami niebezpiecznej pracy. Górnik przybył do nas w odświętnym stroju, dlatego dzieci miały możliwość z bliska przyjrzeć się czapce górnika, oraz odznaczeniom. Nasz gość przyniósł zdjęcia, które dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały, oraz zaśpiewał dzieciom piosenkę pt.”Walczyk Górniczy”. Spotkanie zakończyły podziękowania i wspólne pamiątkowe zdjęcie.

          • Mikołajki - czas zacząć

          •            6 grudnia 2019r. Mikołajki w naszej szkole rozpoczęły się od samego rana. Było uroczyste włączenie lampek na choince i słodki piernikowy poczęstunek dla dzieci. Ale to nie wszystko, co się u nas wydarzyło z okazji tego święta.

                        Z okazji Mikołajek przedszkolaki i uczniowie klas I-III wyjechali do Centrum Zabaw Happy Park w Płońsku. Były to radosne i niezapomniane chwile w bajkowej scenerii. Dzieci  korzystały ze zjeżdżalni, trampolin, mini pojazdów, armatek na piłeczki oraz automatów. Dodatkową atrakcją były zabawy z Mikołajem i animatorkami oraz malowanie buzi.

                      Tradycyjnie od kilku lat braliśmy udział w mikołajkowym turnieju siatkarskim chłopców o puchar wójta gminy Załuski, który odbywał się w Szkole Podstawowej w Szczytnie. Rywalizowały reprezentacje czterech szkół: SP 3 Płońsk, SP4 Płońsk, SP Polesie i gospodarze turnieju SP Szczytno. Graliśmy systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Dla naszych chłopców był to sprawdzian umiejętności i możliwości. Zabrakło szczęścia i wiary we własne siły. DZIĘKUJEMY I ŻYCZYMY SUKCESÓW!!!

                 10 grudnia 2019 roku dziewczęta i chłopcy rocznik 2009 - 2007 naszej szkoły brały udział w MIKOŁAJKOWYM TURNIEJU HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ w Szkole Podstawowej w Baboszewie.

            W turnieju udział wzięły reprezentacje trzech szkół: Polesia, Sarbiewa i Baboszewa. Graliśmy systemem „każdy z każdym” w dwóch kategoriach – dziewcząt i chłopców. Mistrzem turnieju w kategorii dziewcząt i chłopców zostały drużyny gospodarzy. Dla każdej drużyny był: dyplom, puchar i medale dla każdego zawodnika/zawodniczki.

            Był to czas na sprawdzenie się w boisku, ale również czas na spotkanie koleżanek i kolegów z innych szkół. Zgodnie z tradycją mikołajkową były również czekoladowe mikołaje.

          • #RazemNaŚwięta Warto pomagać !

          • 5 grudnia 2019r. nasi uczniowie wraz z pedagogiem szkolnym odwiedzili dom samotnej matki. Przed tym spotkaniem w naszej szkole odbyła się zbiórka darów przeznaczona dla osób w trudnej sytuacji materialnej. Dzięki wszystkim darczyńcom mogliśmy pomóc najbardziej potrzebującym. Bardzo dziękujemy za dary. 

          • #RAZEMNAŚWIĘTA - Spotkanie z wolontariuszami Stowarzyszenia"Uszy do Góry"

          • 2 grudnia 2019r. naszą szkołę odwiedzili wolontariusze ze Stowarzyszenia „Uszy do Góry”. Spotkanie miało na celu uwrażliwienie dzieci na los bezdomnych, często porzucanych i krzywdzonych zwierząt. Uczniowie dowiedzieli się, czym zajmuje się Stowarzyszenie, jaką pomoc niesie bezbronnym zwierzakom.

            Przed spotkaniem z wolontariuszami w naszej szkole odbyła się zbiórka karmy i artykułów dla potrzebujących psów i kotów. Rodzice i uczniowie wykazali się dużym zainteresowaniem i chętnie włączyli się w zbiórkę.

            Wszystkim darczyńcom dziękujemy.

          • Andrzejki - dzień wróżb, magii i czarów

          • 29.11.2019 r. w naszej szkole odbyły się długo wyczekiwane Andrzejki. Był to taki dzień w roku, kiedy nasz świat realny połączył się ze światem wróżb, magii i czarów. Wróżby andrzejkowe cieszyły się sporym zainteresowaniem. Każdy chciał sprawdzić co go czeka w niedalekiej przyszłości.

            Andrzejki dla naszych uczniów stały się okazją do dobrej zabawy oraz jednocześnie były źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki. Radości i uśmiechu było bardzo wiele. Wszyscy z utęsknieniem czekają na następną zabawę andrzejkową.

          • Szlachetna Paczka - warto pomagać!

          • We wtorek 26 listopada 2019 roku odbyło się spotkanie z Wolontariuszami projektu „Szlachetna Paczka”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy IV,V, VI, VII i VIII. Wolontariusze ze „Szlachetnej Paczki” opowiedzieli uczniom naszej szkoły o ogólnopolskim projekcie społecznym, którego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc osobom i rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Rozmawialiśmy o pomocy innym oraz o cechach, jakimi powinien odznaczać się wolontariusz. Był to kolejny dzień w naszej szkole pełen wrażeń. Mamy nadzieję, że to spotkanie zrodzi wśród uczniów naszej szkoły chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

          • „Obudźmy się! To ostatni dzwonek dla klimatu” - Tydzień Edukacji Globalnej

          • W dniach 18-24 listopada obchodzony jest w Polsce Tydzień Edukacji Globalnej. W ramach obchodów w Szkole Podstawowej w Polesiu pod hasłem „Obudźmy się! To ostatni dzwonek dla klimatu” odbył się apel poświęcony edukacji globalnej oraz zostały zorganizowane 2 konkursy. Komisja konkursowa miała nie lada zadanie wyłonienia tych najlepszych.

            1. Konkurs plastyczny zorganizowany dla klas IV – VIII, w którym nagrodzeni zostali następujący uczniowie:

            I miejsce – Szymon Skręciak klasa VI

            II miejsce – Gabriela Pawelska klasa VI

            III miejsce – Anna Piotrowska klasa V

            III miejsce – Karol Ostrowski klasa V

            Wyróżnienia otrzymali: Marcin Fonderski klasa V i Artur Sławiński klasa VI.

            2. Konkurs na prezentację multimedialną. Nagrodzeni zostali:

            I miejsce - Izabela Dymkowska klasa VIII

            Wyróżnienia otrzymali: Kacper Fidor i Jakub Lewandowski z klasy VIII.

            Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.

          • " Czytające przedszkolaki"

          • W listopadzie w oddziale przedszkolnym- zerówka realizowany jest ogólnopolski projekt rozwijający czytelnictwo w domu i przedszkolu wśród dzieci pt." Czytające przedszkolaki". Dzieci wybrały z Kącika pluszaków maskotkę- Misia, nadały mu imię Teddy i ustaliły zasady czytelniczej podróży po domach przedszkolaków.

            W ramach realizowanego projektu bajkę w przedszkolu pt. "Kopciuszek" przeczytała Pani Dyrektor Ewa Goszczycka.

            W oczekiwaniu na powrót Misia do przedszkola bajki dzieciom czytają zaproszeni goście. 05.12.2019r. bajkę o Kubusiu Puchatku czytała mama Antoniego.