• Wesołego alleluja!!!!

          • Z okazji

            ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

            składamy najserdeczniejsze życzenia

            wszystkim Uczniom, Rodzicom i Sympatykom Szkoły.

            Życzymy radosnych spotkań w gronie rodziny, dużo zdrowia
            i pogody ducha.

            Niech radość Wielkanocy napełni nasze serca pokojem i wiarą.

            Dyrekcja,
            grono pedagogiczne 
            i pracownicy administracji i obsługi
            Szkoły Podstawowej im. Jana Brodeckiego w Polesiu

          • Dzień Ziemi w naszej szkole

          • Dnia 5 kwietnia 2019r. odbyło się w naszej szkole przedstawienie pt. "Arka Noego" z okazji Dnia Ziemi. Tegorocznym hasłem obchodów była ochrona zagrożonych gatunków. Młodzi artyści w ciekawy sposób przedstawili nam najważniejsze gatunki roślin i zwierząt zagrożnych wyginięciem oraz formy ich ochrony. Największym zainteresowaniem cieszył się konkurs przygotowany dla najmłodszych dzieci, który polegał na odgadnięciu nazw zwierząt chronionych w Polsce. W nagrodę dzieci otrzymały cukierki i odblaskowe breloczki.

          • Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy EDI –PANDA

          • Dnia 02.04.2019r. został przeprowadzony Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy EDI –PANDA.

            Celem konkursu było poszerzenie wiedzy matematycznej. W naszej szkole test rozwiązywało osiemnastu uczniów. Składał się on z 30 pytań, do których podane były cztery warianty odpowiedzi. Nie było to jednak łatwe zadanie gdyż błędna odpowiedź niosła za sobą punkty ujemne.

          • Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

          •  Dnia 03 kwietnia 2019 o godzinie 8:00 dzieci z klas 0-III wraz z opiekunami wybrali się  na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Dzieci zwiedziły Centrum, brały udział w pokazach, samodzielnie wykonywały doświadczenia i poznawały nowoczesne technologie. Przedszkolaki udały się do Galerii Bzz, gdzie czekało na nich mnóstwo atrakcji pobudzających wyobraźnię i ciekawość. Dzieci miały okazję do integracji i świetnej zabawy. Po tych atrakcjach wszyscy udali  się na wspólny obiad w tamtejszej restauracji Bistro, a następnie w drogę powrotną. Wszyscy wrócili z wycieczki zmęczeni ale zadowoleni.

          • Konkurs Recytatorski o „Laur Sarbiewskiego”

          • W środę, 27 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej w Sarbiewie odbył się kolejny Gminny Konkurs Recytatorski o „Laur Sarbiewskiego” , w którym wzięli udział uczniowie wszystkich szkół z terenu gminy Baboszewo. Uczestnicy konkursu recytowali bardzo trudną poezję ks. Macieja Kazimierza Sarbiewskiego oraz innych księży poetów, np. ks. Jana Twardowskiego.

             

             

             

             

          • Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

          • Dnia 1 kwietnia 2019r. siedmioro uczniów naszej szkoły brało udział w Gminnym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w dwóch kategoriach wiekowych. Dwoje naszych uczniów  Aleksandra Sztyk i Mateusz Kluczewski bedą reprezentowali szkołe na szczeblu powiatowym 7 maja 2019r. w Miejskim Zespole Szkół w Raciążu. Gratulujemy i trzymamy kciuki.

          • Tydzień nauk przyrodniczych

          • W naszej szkole tydzień 18-22 marca to wyjątkowy czas.

            Swoje święto obchodziły takie nauki jak: chemia, fizyka, biologia, geografia, przyroda i matematyka.

            Cała społeczność uczniowska zaangażowała się, aby każdy z tych dni był dobrze wykorzystany.

            Celem było pozyskiwanie nowych wiadomości, jednak w nietypowy sposób.Poprzez zabawę, własnoręcznie przygotowane plakaty, gazetki ścienne, apele, konkursy i wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik zgłębialiśmy tajniki wiedzy.

          • UWAGA!!!!!!! Zaczynamy akcję „SZKOLE POMAGAMY I ŚWIAT OCZYSZCZAMY”.

          •  

                        Akcja „Szkole pomagamy i Świat oczyszczamy” to projekt ekologiczny i edukacyjny, którego celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży w wieku szkolnym do promowania zachowań proekologicznych oraz ponoszenia świadomości ekologicznej na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

                        Praktyczną stroną jest zbiórka elektrośmieci prowadzona we współpracy z placówkami oświatowymi na terenie całego kraju. W zamian za uzbierane kilogramy szkoły otrzymują nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego,   materiałów biurowych i tuszy lub tonerów.

                        Czynny udział w Akcji przynosi korzyści nie tylko samej szkole i uczniom, ale również rodzicom, nauczycielom czy firmom prywatnym. Każda osoba zainteresowana oddaniem zużytego sprzętu na rzecz szkoły przyczynia się do poprawy, jakości naszego środowiska, ale również ma możliwość pozbycia się niepotrzebnych, zalegających sprzętów. Dodatkowo każdy przekazany sprzęt zaliczany jest na poczet zbiórki szkolnej.

            Podsumowując główne korzyści to:

            • możliwość nieodpłatnego oddania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego przez każdą osobę prywatną bądź firmę
            • edukacja społeczności lokalnych na temat szkodliwego wpływu na środowisko składowanych elektrośmieci
            • za uzbierane kilogramy szkoły otrzymują nagrody w postaci sprzętu sportowego, materiałów biurowych lub tuszy/tonerów.

                        Akcja prowadzona będzie na terenie naszej Szkoły w terminie 01.04. – 30.04.2019r. Wszystkie elektrośmieci można dostarczać do Szkoły Podstawowej w Polesiu w godzinach od 7:30 do 15:00.  W razie jakichkolwiek pytań proszę dzwonić pod numer 23 661 20 03.

            Rodzaje elektrośmieci uzyskają Państwo wchodząc pod ten link:  http://dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl/rodzaje-elektrosmieci/

            Koordynator akcji: Ewa Joanna Skręciak

          • Wycieczka do kina w Glinojecku

          • W poniedziałek 11.03.2019r. dzieci z oddziałow przedszkolnych i uczniowie klas I-III wyjechali do MCK w Glinojecku na seans filmowy pt: "Jak wytresować smoka 3".

            Kształtując nawyk kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym, w miłej i przyjaznej atmosferze dzieci obejrzały pełen akcji film animacyjny.

          • Warsztaty "Z robotem za pan brat"

          • 6 marca 2019 roku odbyły się warsztaty z programowania prowadzone przez Pana Stanisława Szulca z MSCDN w Ciechanowie. Uczniowie klas I-III oraz nauczyciele mogli rozwijać swoje umiejętności logicznego myślenia, kodowania i programowania. Wspólna nauka przez zabawę przyniosła wiele korzyści i wzbogaciła realizację podstawy programowej. Małe roboty wykonywały polecenia pisane przez uczniów - jeździły, grały i pokonywały przeszkody.

            Zebraliśmy wiele pochwał za zaangażowanie nauczycieli w rozwój programowania i wykorzystywania nowoczesnych technologii oraz za wyposażenie naszej placówki.

          • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

          • 21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który został ustanowiony przez UNESCO dla upamiętnienia wydarzeń w Bangladeszu w 1952 roku. Zginęło wówczas 5 studentów, którzy domagali się nadania językowi bengalskiemu statutu urzędowego. Nasza szkoła także włączyła się do obchodów. Chcieliśmy w ten sposób zwrócić uwagę na konieczność ochrony dziedzictwa językowego. 22 lutego podczas uroczystego apelu pani Dyrektor wręczyła nagrody dla zwycięzców konkursów: ortograficznego (klasy IV-VI  Maja Woszczyńska, Szymon Skręciak, klasy VII-VIII i IIIg Bartosz Groszyk) oraz plastycznego na okładkę wybranej lektury (I miejsce – klasa VII, II miejsce – klasa V, III miejsce – klasa IV). Niezwykle zabawną konkurencją okazało się czytanie łamańców językowych, które nie były łatwe, a należało je przeczytać jak najszybciej i jak najwyraźniej. Pomyłkami nikt się nie przejmował, publiczność bowiem nagradzała chętnych brawami. W ramach konkursu  krasomówczego swoje przemówienie na temat ulubionej książki wygłosił Kacper Fidor. Na zakończenie poszczególne klasy zaprezentowały przygotowane przez siebie humorystyczne scenki dotyczące najczęściej pojawiających się błędów językowych. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie apelu.21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który został ustanowiony przez UNESCO dla upamiętnienia wydarzeń w Bangladeszu w 1952 roku. Zginęło wówczas 5 studentów, którzy domagali się nadania językowi bengalskiemu statutu urzędowego. Nasza szkoła także włączyła się do obchodów. Chcieliśmy w ten sposób zwrócić uwagę na konieczność ochrony dziedzictwa językowego. 22 lutego podczas uroczystego apelu pani Dyrektor wręczyła nagrody dla zwycięzców konkursów: ortograficznego (klasy IV-VI  Maja Woszczyńska, Szymon Skręciak, klasy VII-VIII i IIIg Bartosz Groszyk) oraz plastycznego na okładkę wybranej lektury (I miejsce – klasa VII, II miejsce – klasa V, III miejsce – klasa IV). Niezwykle zabawną konkurencją okazało się czytanie łamańców językowych, które nie były łatwe, a należało je przeczytać jak najszybciej i jak najwyraźniej. Pomyłkami nikt się nie przejmował, publiczność bowiem nagradzała chętnych brawami. W ramach konkursu  krasomówczego swoje przemówienie na temat ulubionej książki wygłosił Kacper Fidor. Na zakończenie poszczególne klasy zaprezentowały przygotowane przez siebie humorystyczne scenki dotyczące najczęściej pojawiających się błędów językowych. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie apelu.

          • Choinka szkolna

          • Dnia 14 lutego 2019 roku odbyła się w naszej szkole Choinka. Zabawę poprowadziła Pani Animatorka. Odwiedziła nas Świnka Peppa oraz Święty Mikołaj, który obdarował dzieci paczkami ze słodkościami. Duże podziękowania należą się rodzicom za przygotowanie słodkiego poczęstunku dla dzieci oraz kiermaszu okolicznościowego. Jak zawsze zabawa była udana.

          • Konferencja z Kuratorium

          • Szanowni Państwo,

            informujemy, że w dniu 28 lutego 2019 r. na terenie Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie przy ul. Kazimierza Wóycickiego 1/3 odbędzie się konferencja wojewódzka dla rodziców  „Komunikacja w przestrzeni publicznej i prywatnej”.

            W programie konferencji zaplanowano m.in. omówienie istoty i typologii zjawiska związanego z komunikacją oraz odpowiedzialności za stosowanie niezgodnego z ogólnie przyjętymi normami społecznymi i zabronionego prawem sposobu komunikacji.

            Do uczestnictwa w konferencji zaproszono również Ośrodki Doskonalenia Nauczycieli w celu przedstawienia Państwu oferty zajęć/szkoleń/warsztatów, które mam nadzieję będą stanowiły źródło wsparcia w realizacji zajęć profilaktycznych z uczniami.

            Konferencja rozpocznie się o godzinie 10:00 (rejestracja uczestników od godziny 9:00). Proszę o dokonywanie zgłoszeń uczestnictwa z wykorzystaniem poniższego linku: http://kuratorium.waw.pl/konferencja-komunikacja

          • Pasowanie na czytelnika w Polesiu

          • Dnia 19 lutego 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Brodeckiego w Polesiu odbyło się niezwykłe wydarzenie – pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy 1 pod nazwą „W krainie baśni”.

                       

            Nauczyciel bibliotekarz wspólnie z uczennicami klasy 3G przygotował dla dzieci pasowania na czytelnika występ artystyczny i zabawy czytelnicze. Na uroczystość pasowania dziewczęta przebrały się za postaci z bajek.  Pierwszoklasiści rozpoznawali tytuły baśni po przedstawionych rekwizytach. Postaci z bajek odczytały „prośby książki” i przypomniały uczniom zasady korzystania z biblioteki szkolnej. Pierwszaki również rozwiązywały zagadki dotyczące biblioteki oraz baśni.

             

            Pasowanie na czytelnika biblioteki uczniów klasy 1 to ważne wydarzenie dla dzieci. W tym szczególnym dniu pierwszoklasiści wspólnie złożyli przyrzeczenie czytelnicze zobowiązujące do czytania i szanowania książek wypożyczonych z biblioteki, natomiast Pani Dyrektor dokonała „wielką księgą” pasowania na czytelnika każdego ucznia z klasy 1. Wszyscy nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe książki o baśniach i zakładki do książek oraz nalepki w kształcie książki.

             

            Wszystkim nowym czytelnikom życzymy dużo przeczytanych książek… 

             

             

          • „Gimnastyka korekcyjna dla uczniów z gminy Baboszewo”

          • W trosce o profilaktykę przeciwdziałania wadom postawy naszych dzieci oraz prawidłowe kształtowanie ich organizmu Stowarzyszenie Sportowo-Ekologiczno-Turystyczne SET w 2019 roku zorganizuje nieodpłatne zajęcia sportowe dla uczniów pt. „Gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna”.

            „Gimnastyka korekcyjna dla uczniów z gminy Baboszewo” jest adresowana do uczniów klas I-III szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Baboszewo.

            Uczniowie zostaną podzieleni na dwie grupy, każda z grup nie może liczyć więcej niż 15 osób.  Termin realizacji zajęć zaczyna się dla:

            • Pierwszej grupy od 04.03.2019. do 21.06.2019.
            • Drugiej grupy od 16.09.2019. do 06.12.2019.

            Zajęcia będą odbywały się 1 raz w tygodniu i będą trwać 1 godzinę lekcyjną. Łącznie zostanie zorganizowanych 16 godzin lekcyjnych dla każdego uczestnika w terminie I oraz 12 godzin lekcyjnych w terminie II. Zajęcia zostaną zorganizowane w szkołach podstawowych, do których uczęszczają uczniowie. W ramach zadania, uczestnicy zajęć zostaną objęci ubezpieczeniem.

                     W naszej szkole zajęcia będą odbywały się we wtorki w godzinach 12:35 do 13:20 i zostaną poprowadzone przez nauczyciela wychowania fizycznego.

            Bardzo prosimy zainteresowanych rodziców o wypełnienie deklaracji do 21.02.2019r. Deklaracje zostały rozdane dzieciom oraz dostępne są na naszej stronie.

        • Zastępstwa
          • Zastępstwa

          • Wyświetl zmiany w zastępstwach w planie lekcji Ta szkoła nie opublikowała zastępstw przez ostatnich 30 dni.